Videi draudzīgas, noārdāmas 10 plastmasas alternatīvas

- Jun 28, 2018-

Videi draudzīgas, noārdāmas 10 plastmasas alternatīvas

 

Plastmasas atkritumi vienmēr ir bijuši pasaules mēroga problēma, kas cieš cilvēkus. Lai aizsargātu ekoloģisko vidi, valstis ir ieviesušas politiku, kas aizliedz lietot plastikāta maisiņus, taču faktiskā ietekme ir minimāla. Tādējādi, plastikāta aizstāšana ar citu materiālu ir kļuvis par zinātnisko pētījumu objektu dažādās valstīs.


Jūraszāles:


Indonēzijas sociālās atbildības sabiedrība evowa izmanto asfaltbetona dzērienus, lai izstrādātu jaunu produktu. Risinot plastmasas atkritumu problēmu reģionā, tas arī palielina Indonēzijas jūraszāļu audzētāju iztikas līdzekļus.


Šī bioplastmasa ir ēdama, bioloģiski noārdāma pārtikas pakete. Produkts tika izveidots ar vietējiem jūraszāļu audzētājiem, kuru derīguma termiņš bija divi gadi, nesatur konservantus, satur augstu šķiedrvielu, vitamīnus un minerālvielas, tos var pielāgot specifiskai gaumei, krāsai un zīmola identitātei, un tos var izdrukāt un slēgt.


Piena proteīns:


Francijas bioloģiski noārdāms termoplastisko ražotājs Lactips plāno ražot bioloģiski noārdāmas plastmasas no piena olbaltumvielām. Projekts arī izstrādās jaunu paaudzes ūdenī šķīstošu plastmasas pavedienu 3D drukāšanai, un Eiropas Savienība ir atbalstījusi šo projektu ar 1,5 miljoniem eiro.


Uzņēmums paziņojumā presei paziņoja, ka 1,5 miljonu eiro dotācija ļaus tai iekļūt jaunā nepārtikas tirgū un oficiāli komercializēt savus P & A rezultātus.


Materiāls ir tīrs biomateriāls, kas neatstāj nekādus atlikušos materiālus un ir videi draudzīgs produkts. Uzņēmums pašlaik ir gatavo veļas mazgāšanas līdzekļu tirgus attīstības pēdējā posmā.


Lapas:


Vācijas LeafRepublic komanda izgudroja 100% pārstrādājamu dabisko vienreizlietojamo trauku, kas izmanto lapas, nevis plastmasu. Ne tikai tas ir izturīgs pret ūdeni un eļļu, bet to var arī pilnībā noārdīt un to var pārvērst par dabīgu mēslojumu. Tās ražošanas procesā neizmantoja nekāda veida līmi, krāsas un citus ķīmiskos produktus, to var uzskatīt par pilnīgi dabisku.

Galdu pieaudzēšanas procesā papildus dabiskās vides nekaitīgumam un piesārņošanai tā gatavie produkti ir pilnīgi dabiski, un viss process nav saistīts ar līmi, eļļu, līmi vai citiem ķīmiskiem materiāliem, un tās izejvielas ir tikai lapas. Un vienreizlietojamā plastmasas pusdienu kastīte tiks atstāta dabā pēc 7300000 dienām, kad tā tiks izšķīdināta, taču no šī lapas izgatavotajiem vienreizlietojamiem galda piederumiem var būt tikai 28 dienas, lai to pilnībā sadalītu dabīgā veidā, un pēc tam atgrieztos pie dabīgām barības vielām.


proteīns:


Pētnieki pārbaudīja trīs netradicionālos bioplastmasas materiālus-proteīnus, sūkalas un sojas proteīnus, lai aizstātu tradicionālās plastmasas, lai samazinātu piesārņojuma risku. Piemēram, ja proteīns (proteīns olu baltā krāsā) tiek sajaukts ar parasto plastifikatoru, tas var izrādīties lielisks antibakteriāls īpašums. Eksperimenti ir atklājuši, ka šajā plastmasā nav baktēriju augšanas, jo baktērijas nevar izdzīvot šajā plastmasā.


Ja jūs to ievietosit atkritumu poligonā, šis tīrais olbaltumvielu saturs tiks noārdīts. Ja jūs to apglabājat zemē, šīs plastmasas pazudīs mēneša vai divu stundu laikā. Nākamais solis šajā pētījumā būs padziļināta analīze par šo proteīna bāzes bioplastmasas potenciālu biomedicīnas un pārtikas iepakojuma lietojumos.


Izmet citrusu mizu:


Uzņēmums, kas ir neatkarīgs no Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta (MIT), nesen ir izstrādājis jaunu tipu biomateriālu ar nosaukumu Citrēns, izmantojot citrusu mizu. Citrēna sveķi ir spēcīgs, elastīgs un drošs materiāls, kas ir bioloģiski noārdāms. Saskaņā ar Poly6, Citrēna veiktspēja ir pārāka par citiem materiāliem, un papildus drošībai un vides aizsardzībai tā var nodrošināt lielāku efektivitāti un ietaupīt ražotāju izmaksas. Cituriepakņu unikālās ķimikālijas nodrošina uzlabotas funkcijas, un tā galvenā sastāvdaļa ir dabīga eļļa, kas piemērota cilvēku patēriņam.

Poly6 galvenokārt izmanto citrēnu 3D drukāšanai, strūklas piedevai un elastīgai elektronikas nozarei. Citas lietojumprogrammas ietver medicīnas preces, mājas mēbeles, tekstilmateriālus, ortopēdijas un pat nagu lakas. Medicīnas lietojumprogrammas būs MIT uzmanības centrā, un MIT izmantos Aetera biometriskos printerus, lai izpētītu un attīstītu citrēna medicīniskos nolūkus.


Spalva:


Vistas spalvas sastāv gandrīz tikai no keratīna. Ļoti stiprs proteīns nodrošina izturību un izturību pret plastmasu. Olbaltumvielu atrada matu un vilnas, kāpostu un ragu. Mēs varam izjust stiprinājuma pakavu, to nevarot pakavs pakavs.


Pētnieki nolēma izpētīt keratīna lieliskās īpašības, apstrādājot vistas spalvas ar metilakrilātu un metilakrilātu nagu laka. Visbeidzot, uz keratīna bāzes izgatavotās plastmasas ir izturīgākas nekā plastmasas, kas izgatavotas no citiem lauksaimniecības resursiem, piemēram, sojas pupām vai cietes. Galu galā, lētas un bagātas vistas spalvas ir atjaunojami resursi. Kaut arī formāli nav pārbaudīti, paredzams, ka vistas matu plastmasai būs pilnīga bioloģiskā noārdīšanās spēja.


Šķidra koka:


Šķidrās koksnes vides aizsardzība ir ne tikai tāpēc, ka tā ir dabīgs materiāls, bet vēl svarīgāk, to var ražot, izmantojot koksnes pārstrādes rūpniecības atkritumus. Kokapstrādes nozare sadalās pa trim galvenajām sastāvdaļām: lignīnu, celulozi un hemicelulozi. Papīra nozarei nepieciešama tikai celuloze un hemiceluloze. Lignīns ir kļuvis par atkritumu materiālu papīra rūpniecībā, un šķidro koka pārstrādi var pārvērst par atkritumiem. Kokrūpniecības nozarē izmesto lignīnu papildus šķidrās koksnes izejvielas iegūst arī no lauksaimniecības produktu un meža produktu atkritumiem. Zālāji un zāļu filiāles vienmēr tiek uzskatītas par atkritumiem, un pēdējos gados tos daļēji izmanto, lai ražotu biodegvielu. To var arī izmantot, lai izveidotu šķidru koksni.

Savukārt pētnieki, izmantojot teorētiskos pētījumus un eksperimentus, ir pierādījuši, ka, lai pārvarētu izejvielu un tehnoloģiju ārvalstu monopolu un panāktu plaša mēroga L-propilētā laktona iekšējo ražošanu, ir jāatrisina trīs galvenās problēmas, kas saistītas ar ražas pieaugumu, L-propilēto lipīdu polimerizācija un attīrīšana. Tehniskais atslēga.


Koncentrējoties uz šīm vājām vietām, tās sāka ar reakcijas apstākļu izpēti un pētīja optimālos reakcijas apstākļus L-propilidaktona sagatavošanai gandrīz vienā gadā un izšķīdināja optimālo reakcijas temperatūru un optimālu reakciju pienskābes oligomerizācijai un šķelšanai . Laiks, labākā katalizatora sistēma. Pašattīstošais torņu polimerizācijas reaktors ar pašmasu maisīšanas funkciju atrisina masu pārsūtīšanas un siltuma pārnešanas problēmas ar liela viskozitātes polimēru lielu polimerizāciju.


Tas nozīmē, ka zinātnieki ir veiksmīgi izstrādājuši L-propilēto lipīdu sintēzes tehnoloģiju un polimerizācijas tehnoloģiju ar Ķīnas neatkarīgajām intelektuālā īpašuma tiesībām, un L-laktida produktivitāte ir sasniegusi vairāk nekā 95%.


Tehnoloģiskie jauninājumi nekad nebeidzas. Pēc tam viņi iegūst augstas tīrības pakāpes polimerizācijas pakāpi L-propilidaktonu, optimizējot procesa apstākļus un ieviešot vakuuma destilēšanas metodi. Tajā pašā laikā tie sekojoši pārtrauca reakcijas apstākļu ietekmi uz poli-L-propilidēna sašķelināšanas molekulmasu polimerizācijas reakcijā, tehnoloģiskajās metodēs un citos tehniskos atslēgas. Viņi veiksmīgi sagatavoja lokalizētus produktus, kas atbilst ārvalstu kukurūzas plastmasas izstrādājumu standartiem un veicināja kukurūzas plastmasas ražošanu. Industrializācija ir svarīgs pamats.