Vai jūs zināt, ka lauksaimniecības atkritumi var kļūt par dārgumu?

- Apr 04, 2018-

Vai jūs zināt, ka lauksaimniecības atkritumi var kļūt par dārgumu?

Lauksaimniecības atkritumi, ti, lauksaimniecības atkritumi, attiecas uz organiskajām vielām, kuras tiek izmestas visā lauksaimnieciskās ražošanas procesā. Lauksaimniecībā izmantojamie atkritumi, uz kuriem mēs parasti atsaucas, galvenokārt attiecas uz kultūraugu salmiņiem, ganāmpulku un mājputnu ekskrementiem, kā arī ietver nāves dzīvniekus, lauksaimniecības lauksaimniecības filmu atkritumus un pesticīdu atkritumu iepakojumus.

Kad jūs domājat par salmiem, kas vispirms tiek atspoguļots jūsu prātā? Lielāko daļu no tā var izmantot kā degvielu, taču daudzas pilsētas tagad sāk izskaust šādu rīcību. Kā gan kāpnēm vajadzētu sasniegt "lieliskus pagriezienus"? Patiesībā vairāk nekā puse no kultūraugu fotosintēzes produktiem pastāv salmiem, kas ir bagāti ar slāpekli, fosforu, kāliju, kalciju, magniju un organisko vielu, un ir vērtīgs bioloģiskais resurss.

       Vai ir kāda maģiska salmu izmantošana, kas nav mēslojums? Ķīnā māla ķieģeļu ražošana katru gadu prasa vairāk nekā 70 miljonu tonnu standarta ogļu patēriņu, kā arī ievērojami jāpalielina ēku gaisa kondicionēšanas enerģijas patēriņš, izmantojot tradicionālos ķieģeļu materiālus. Tādēļ, salmu ķieģeļu aizstāšana ar salmiem neapšaubāmi ir laba metode vides aizsardzībai un enerģijas taupīšanai. Turklāt salmus var izmantot arī vientuļajam un viskozonam, furfurolam, karamelim un alkoholam.

Saskaņā ar Ķīnas Zinātnes un tehnoloģijas universitātes Atjaunojamās attīrīšanas enerģētikas laboratorijas pētījumu rezultātiem, salmu var arī izmantot, lai ražotu bioloģisko eļļu. Eļļas ražošanas apjoms pārsniedz 50%, un cenas ir tikai 43,2% un 63,1% no dīzeļdegvielas un smagās naftas. "Vadošajos atzinumos par salmu gazifikācijas tīrās enerģijas izmantošanas projekta būvniecību" ir norādīts, ka līdz 2020. gadam tiks izveidots vairāki salmu gazifikācijas un tīras enerģijas izmantošanas un ieviešanas apgabali, kā arī visaptverošais salmu izmantošanas rādītājs īstenošanas reģionā sasniegs vairāk nekā 85%, efektīvi aizstājot lauku izkliedētos materiālus. Ogles piegādā apkuri un tīru gāzi mājsaimniecībām un sabiedriskām telpām, piemēram, skolām, slimnīcām un pansionātos.

Kā izmantot salmu ārzemēs patiešām ir liela caurums!


1. Dānija: Salmu salikums "Zelta aplis"

Dānija ir pirmā valsts pasaulē, kas izmanto stiebrus elektroenerģijas ražošanai. Avedo spēkstacija, kas atrodas uz dienvidiem no Kopenhāgenas Dānijas galvaspilsētā, tika uzbūvēta 1990. gados un tiek uzskatīta par vienu no visefektīvākajām un videi draudzīgākajām spēkstacijām pasaulē. Katru gadu Avedo elektrostacija sadedzina 150 000 tonnu salmu, lai apmierinātu simtiem tūkstošu lietotāju apkures un elektroenerģijas pieprasījumu.

Salīdzinājumā ar ogļu, naftas un dabasgāzes, salmiem ir zemas izmaksas un mazāks piesārņojums, un rūpnīca uzskata to par visrentablāko degvielu. Turklāt salmiem, kurus sadedzina salmiņi, arī lauksaimniekus var atdot kā mēslošanas līdzekli bez kompensācijas. Izmantojot stiebru elektroenerģijas ražošanai, spēkstacijas ir samazinājušas izejmateriālu izmaksas, cilvēki ir baudījuši lētākas elektroenerģijas cenas, vide ir aizsargāta, ir izveidota jauna enerģija, un lauksaimnieki ir palielinājuši savus ienākumus, izveidojot "zelta loku" tandēmā .


2. ASV: Salmu etanols kļūst par jaunu izlasi

Amerikas Savienotajās Valstīs ir 24 lauksaimniecības stāvokļi, un katru gadu ir jāpārstrādā liels daudzums salmu. Salmiem ir plašs lietojumu klāsts Amerikas Savienotajās Valstīs. Ir četri galvenie salmu veidi: pirmkārt, to ēd mājlopi. Otrkārt, komposts laukos. Treškārt, kad mājas piederumi un celtniecības materiāli. Ceturtkārt, ieslēdziet zaļo kurināmo.

Nesen jauno alternatīvo degvielu, jo īpaši biodegvielu attīstīšana un izmantošana ir saņēmusi spēcīgu federālās valdības atbalstu. Saskaņā ar Amerikas atjaunojamo degvielu asociācijas datiem, Amerikas Savienotajās Valstīs šobrīd ir 116 etanola pārstrādes rūpnīcas un tās var saražot 5,9 miljardus galonu etanola gadā. Ir arī 81 jaunas fabrikas, kas tiek būvētas.


3. Japāna: Straw Art Festival

Japānā salmi šajā jomā arī tiek padarīti jauki mamutu un bruņurupuču formā. Šāda veida lauka māksla var uzglabāt salmus un piesaistīt ārzemju tūristi.

Niigatā cilvēki svinēja rīsu ražu, izžuvuši lielu daudzumu salmu, ko atstāja rīsu ievākšana, un radoši veidoja milzīgas salmu skulptūras. Vietējā "Straw Arts Festival" cilvēki izstādīja tūkstošiem salmu skulptūras. Apmeklētāji dodas skatīties.